Vancouver Film School Atölyesi

Vancouver Film School Atölyesi Etkinlikleri Başvuruları Açıldı

55 Kişiye Ücretsiz 2 Günlük (4-5 Kasım 2017) Yoğun Eğitim Programı: Senaryodan Perdeye

Bu iki günlük programda öğrenciler başarılı bir sinema hikayesi anlatmanın temellerini atölye çalışmaları ve pratik ödevlerle destekleyerek öğrenecekler. 

1. gün sektörde uzman VFS eğitmenleri eşliğinde öğrenciler; hikâyenin ana unsurlarının oluşturulma süreci, senaryo yazımı, oyunculuk ve yönetmenlik üzerine dersler görecek. Başlangıç noktasında karaktere odaklanacak olan eğitmenler, etkileyici ve başarılı bir film yapılması sürecinde bu elementlerin nasıl bir araya getirilmesi gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirecek.

2. günde ise öğrenciler söz konusu element ve başlıkların kullanımını kendi çekecekleri hareketli master plan film projeleri üzerinde uygulama şansı elde edecek. Bir önceki gün ürettikleri senaryoyu çekmek adına projelerinde oyunculuk ve diğer film ekibi görevlerini üstlenecekler.

Program öğrencilerin çektiği film projelerin izlenmesi ve hikayeler üzerinde eğitmenler ile öğrencilerin fikir paylaşımıyla sonlanacaktır.

Dersler İngilizce dilinde işlenecektir.

 

Hareketli Master Plan Projesi Çekimi ve Ekipman Listesi

Öğrenciler 4 veya 5 kişilik gruplar halinde hareketli master plan projesinde film yapımının en temel ilkelerini uygulama şansı bulacak. Öğrenciler kendi projelerinde kamera önünde veya arkasında çeşitli görevler üstlenmeleri ve kendi aralarında profesyonel bir set ortamı iletişimi kurmaları beklenecek. Öğrencilerin gruplara ayrıldıklarında, yine kendileri tarafından yazılan bir hikâyeyi tek bir planda anlatmaları ve ana karakter ne istiyor, ana karakterin bu isteği karşısında karşılaştığı engeller neler, gibi soruları proje içerisinde belirmeleri gerekiyor.

3 saatlik bir blok ders sürecini kapsayan çekimlerin akabinde aktarımların tamamlanmış olması ve izlenmeye hazır hale getirilmesi gerekiyor.

 

Her takımın sahip olması gereken ekipmanlar

*Kendi mikrofonu olan herhangi bir kamera,

*Opsiyonel olarak boom sopası ve XLR kablosu (kameraya entegre edilebiliyorsa),

 

KATILIMCI SEÇİM KRİTERLERİ

*Sinema sektörüne ilgi duyan ve ilgili alanda çeşitli çalışmaları olan ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyen,

*Dersler İngilizce dilinde gerçekleşeceğinden, katılımcıların B2 seviyesinde (orta ve üzeri) İngilizce bilmeleri gerekmektedir. 

*Bu eğitimlerde İngilizce seviyesinin önemi adına varsa sertifika ya da belgenin ek dosya olarak başvuru formuna yüklenmesi,

*2 gün boyunca belirtilen saat aralığında katılım göstermesi,

*Proje içeriğine uygun davranması,

*Başvuru formundaki önyazı kısmının doldurulması.

İngilizce seviyesi yeterli olmayan ve önyazı kısmını doldurmayan adaylar elenecektir.

Son başvuru tarihi 25 Ekim 2017 saat 00:00’dir! Önelemelerde başarılı olan adaylar 27 Ekim'de internet sitemiz ve sosyal medya mecralarımızdan ilan edilerek, telefonla bilgilendirilecek, Türkçe ve İngilizce mülakatlara davet edilecektir.  Mülakatlar 30 - 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Medya Akademisi’nde yapılacaktır.

Kazanan 55 kişi, 2 Kasım'da internet sitemizden ve sosyal medya adreslerimizden duyurulacaktır. Eğitimler 4-5 Kasım Cumartesi ve Pazar günleri tam gün olarak Yenibosna stüdyolarımızda gerçekleşecektir.


Ayrıntılı bilgi için; 0212 452 66 66’dan bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 
Başvuru Formu İçin Tıklayınız.