Temel Seviye Fotoğraf Eğitimi

Fotoğraf Atölyesi; temel tekniklerin kullanımı ile görsel altyapının buluşturulmasını amaçlar;

• Fotoğraf makinenizin çalışma şekilleri,

• Fotoğraf makinenizden teknik olarak daha fazla yararlanabilme,

• Herhangi bir ayarda/ortamda kaliteli fotoğraf çekebilme,

• Kendinizi hem teorik hem pratik anlamda geliştirme fırsatı,

Fotoğraflarınızı temel seviyede dijital düzenleme programı; “Adobe Lightroom” da işleyebilme bilgisi edineceksiniz.

Atölyenin süreci;
Fotoğraf Atölyesi;1 ders günü teorik, 1 ders günü pratik ve haftada iki ders günü olmak üzere toplam 8 haftalık bir buluşmadır. Her buluşma toplam 3 saatlik bir süreyi kapsar. Dersler max.15 kişilik sınıflar halinde verilecektir.
Atölyenin işleyişi;
Fotoğraf Atölyemizde; her buluşma görsel örneklerle desteklenir; eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan yerli ve yabancı ünlü fotoğrafçıların portfolyo sunumları ve film gösterimleriyle görsel belleğiniz zenginleştirilip, farklı bakış açılarıyla katılımcıların ufkunun genişlemesi için çaba gösterilir. Ayrıca; katılımcıların ürettikleri fotoğraflar kapsamlı olarak tartışılır ve değerlendirilir; daha iyi ve yaratıcı sonuçlar için öneriler getirilir.
Atölyenin içeriği;
• Fotoğrafın Kısa Tarihçesi,
• Fotoğraf Makinesi,
• Objektifler ve Yardımcı Ekipmanlar,
• Işık ve Kompozisyon,
• Çekim Teknikleri,
• Dönem boyunca haftada bir kez Uygulamalı Çekim Gezileri ve fotoğrafların eğitmenler tarafından değerlendirilmesi

İstek üzerine “İleri Seviye Fotoğraf Eğitimi” akademimizce verilmektedir.

Uğur ÇOBANOĞLU

UGUR COBANOĞLU

1976 Kocaeli doğumlu.

1992 yılında fotoğrafa başladı. Fotoğrafçı Mustafa Bilge Satkın’ın “Sınır Tanımayan Fotoğrafçılar Akademisi”nde verdiği eğitim programlarına katılarak profesyonel eğitimini tamamladı.

2000 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı eğitimini tamamladıktan sonra önemli kurumlarda hem turizm hem de spor sektöründe yurtiçi / yurtdışında proje bazlı işler yaptı.
Çeşitli Resmi ve Özel Kurumlara verdiği Fotoğraf Danışmanlığı ve Temel & İleri Seviye Fotoğraf Eğitimlerinin yanısıra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf ve Gazetecilik bölümlerinde ”Haber Fotoğrafçılığı / Photojournalism” ve ”Editöryel Fotoğrafçılık / Editorial Photography” konularında 2010 yılından itibaren asistan olarak; İstanbul Medya Akademisi’nde 2015 ve İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2017 yılından itibaren eğitmen olarak çeşitli konu başlıklarında Fotoğraf Eğitimleri ve Fotoğraf Seminerleri vermektedir.
Şu anda İstanbul’da yaşamakta ve meslek hayatını çoğunlukla serbest “Kurumsal Proje / Kurumsal Kimlik”, ”Ticari Çekimler”, ”Özel PR Etkinlik / Organizasyon”, ”Resmi Üst Protokol Etkinlik / Organizasyon” ve Belgesel Fotoğrafçısı olarak sürdürmektedir.

Detay

Temel Seviye Fotoğraf Eğitimi - Taksim Şubesi

2 ay - 48 saat

Pazartesi: 18:30-21:30

Cumartesi: 10:00-13:00