Salih TEMİZ
Kurgu Teknikeri

1978 Tokat doğumludur. Ortaöğretim yıllarında amatör olarak radyo ve tv yayınları hazırlamaya başladı. Kartal Anadolu İ.H.L’de iken okul içi kapalı devre yayın için programlar ve klipler ve haber programları yaptı. Lise son sınıfta video yıllık hazırladı.
Üniversite birinci sınıftan itibaren NTV televizyonunda reji ve kurgu bölümlerinde çalışmaya başladı. Analog ve digital post prodüksiyon alanlarında hemen her cihazı kullandı. Ntv ve Cnbce’de tanıtım yönetmeni ve görsel yönetmenlik yaptı.
2004’ten sonra yapım şirketlerinde kurgu yönetmeni ve program yönetmeni olarak birçok yapıma imza attı. Drama, reklam filmleri ve tanıtım filmlerinde grafik animasyon, compositing ve color correction programlarını da kullanarak başarılı işler yaptı.
Kameramanlığını da kendisi yaptığı “Parantez” tv programıyla kurguya göre çekim yapmak konusunda fark oluşturdu.
Ntv, Cnbc-e, Atv, Kanal D, Show Tv, TRT, Tv8 ve birçok tv kanalı için hazırlanan programların kurgu yönetmenliğini yaptı.
Ekranda yazı kullanımı ” Motion Typography” konusunda bir belgesel hazırladı.
Avid, Final Cut, Edius ve Adobe programlarını iyi derecede kullanıyor ve eğitmenlik yapıyor.
Fotoğrafçılık sertifikası da bulunan eğitmenimiz iyi derecede ingilizce biliyor.
Kısa ve uzun metraj sinema projeleri üzerinde çalışmakta olan eğitmenimiz özellikle “paralel kurgu” ve “cut montaj” tekniklerini çok iyi kullanıyor.
Psikoloji ve kişisel gelişim konusunda araştırmalar yapan eğitmenimiz bitki ve çiçekleri çok seviyor.