Sabah

Sabah


Yeni Türkiye’nin medyacıları bu akademide yetişecek.
İstanbul Medya Akademisi derslere başlıyor. Mart ayından itibaren öğrenciler TV yapımcılığından yönetmenliğe medyanın pek çok alanında ders görecek.

 

‘Yeni Türkiye’nin Yeni Medya Merkezi’ sloganıyla 2013 yılının ağustos ayında çalışmalarına başlayan İstanbul Medya Akademisi, mart itibariyle öğrencilerine kapılarını açıyor. Öğrenciler, teori ve pratik bir arada olmak üzere, mesleki İngilizce’den spikerliğe, TV yapımcılığından yönetmenliğe pek çok alanda ders görecek. Akademi, 2 bin metrekarelik bir alanda iki ana stüdyo, bir kayıt stüdyosu ve Türkiye’nin en büyük green box stüdyolarından birine sahip dev bir medya üretim tesisinde hizmet verecek. Öğrenciler, stüdyo ziyaretinin ötesinde son teknoloji medya üretim araç ve gereçleriyle donatılmış gerçek TV stüdyolarında, yayınlanan gerçek televizyon programlarında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikalı eğitim görme imkanı bulacak. İstanbul Medya Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Ogün Şanlıer, kurumun hedefini şöyle tarif ediyor: “Aynı zamanda seçkin bir yapım evi olan İstanbul Medya Akademisi bu üretim süreçlerine öğrencilerini dahil ederek geleceğin seçkin medyacılarını yetiştirmeyi hedefliyor.”

 

AYDINLIK GELECEĞİN TEMİNATI


Şanlıer, ‘kalite’ meselesine de “Medya Akademisi, geleceğin medya çalışanlarının henüz eğitimleri sırasında doğru çalışma şartları, yayıncılık, meslek ilkeleri gibi konularda medeniyet anlayışımıza uygun eğitilmesini sağlamaktadır. Biz insana değer veren ve ona yapılan yatırımın hassasiyetinin bilincinde olan bir kuruluşuz. Temiz medyanın içeriğiyle beslenen temiz nesiller, aydınlık geleceğimizin teminatıdır” sözleriyle vurgu yapıyor. Peki burada eğitimini tamamlayanların iş bulma olanağı nedir? Ogün Şanlıer bu soruyu da şöyle yanıtlıyor: “İstanbul Medya Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika programlarıyla piyasada geçerliliği tartışmasız bir belgeyle öğrencilerinin iş bulmalarının önünü açıyor. Akademimizde eğitimini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizi ulusal çapta yayın yapan TV kanallarında, film-dizi setlerinde ve kendi bünyemizde ürettiğimiz yapımlarda stajlarını yapmalarını sağlayarak istihdamlarına yönelik ilk adımlarını atmalarını sağlayacağız.

 

Ayrıca İŞKUR’la yapılacak anlaşmalarla, meslek edindirmeye yönelik verilecek teknik eğitimlerle öğrencilerimizin doğrudan sektöre girmelerini sağlayacağız. Başarılı öğrencilerimize öncelikle kendi bünyemizdeki projelerimizde istihdam sağlamak temel hedeflerimiz arasındadır.” Kurumun misyonu bu kadarla sınırlı değil. Akademi yurtdışında oluşmuş yanlış algıları da düzeltmeye ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmaya çalışıyor: “Özellikle Batı’daki medya mensuplarına yönelik seminer programlarımızla Türk dış politikası, Türkiye’de haber kaynakları, Türkiye’de İslam gibi yurtdışında istenmeyen şekilde oluşmuş yanlış algıların düzeltilmesi ve yeni medya anlayışımıza uygun hale gelmesi konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sayede bölgesel kalkınmanın yanı sıra küresel barışın sağlanacağı bir dünyanın medyasının temellerini atmayı hedeflemekteyiz.” Bu kurumda öğrenim görmek isteyenler ellerini çabuk tutmalı! Zira başvuru için son tarih 2 Mart!Detaylı bilgi için www.medyaakademisi.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

 

Haberin Tamamı için : http://www.sabah.com.tr/Pazar/2014/02/23/yeni-turkiyenin-medyacilari-bu-akademide-yetisecek