Medya Akademisine Kayıtlar Devam Ediyor

Medya Akademisine kayıtlar devam ediyor

 

İstanbul Medya Akademisi bünyesinde;

 

Meltem Cumbul, Devrim Yakut, Gökhan Tiryaki, Semir Aslanyürek, Koray Demir, Mahmut Fazıl Coşkun, Tarık Tufan, Hasan Kaçan, Turan Kışlakçı, Saadet Oruç, Seval Çöpür, Oğuz Koloğlu gibi alanlarında başarılı isimlerin eğitim vereceği programlara katılım için son başvuru tarihi 25 Eylül olduğu bildirildi.

 

İstanbul Medya Akademisi medya alanında teknik ve kreatif eğitimler düzenleyerek hem bu alanları öğrencilere tanıtan, hem de sunduğu geniş uygulama fırsatlarıyla mesleki tecrübe edinmelerini sağlayan sinema, TV, medya ve oyunculuk odaklı bir eğitim kurumu olarak yoluna devam ediyor.

 

İstanbul Medya Akademisi öğrencileri her bir dersi alanında uzman, sektörün deneyimli kadroları eşliğinde uygulamalı olarak öğrenir. Ayrıca projeleri ile öne çıkan başarılı öğrencilerinin kendi projelerine yapım ve uygulama destekleri verir. Fikir ve projeleri ile öne çıkan öğrencilerinin ulusal ve uluslararası platformlarda yer alabilmeleri için mevcut imkanlarını seferber ediyor.

 

Sunduğu prodüksiyon, stüdyo ve teknik imkanlar, prodüksiyon danışmanlığı hizmetleri ve ürettiği TV içerikleriyle aynı zamanda etkin bir yapım evi olan İstanbul Medya Akademisi, New York Film Academy ve Marmara Üniversitesi gibi önemli okullarla yaptığı işbirliği ile bu üretim süreçlerine öğrencilerini dahil ederek geleceğin seçkin medyacılarını ülkemize kazandırmayı hedefliyor.

 

İstanbul Medya Akademisi bünyesinde öğrenciler ‘ Televizyon Yapımı, Yönetmenlik, Oyunculuk, Senaryo, Televizyon Haberciliği, Mesleki İngilizce, Fotoğrafçılık, Görsel Efekt ve Compositing, Kurgu teknikleri, Tonmaisterlik, Reklamcılık, Yeni Medya, Sunuculuk ve Spikerlik, Gazetecilik’ alanlarında uzman isimlerden ders alabiliyor.

 

İstanbul Medya Akademisi eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilerine sektörün öncü kurum ve kuruluşlarında staj yapma imkanları sunmaya devam ediyor.

 

Seçkin öğreticiler

 

Öğrenciler; Hasan Kaçan, Tarık Tufan, Seval Çöpür, Turan Kışlakçı ve daha birçok alanının deneyimli isimlerinden alacakları uzun dönem dersler sonucunda MEB onaylı sertifika alma hakkına sahip olabiliyor. Bunun yanı sıra atölye eğitimleri kapsamında Meltem Cumbul, Devrim Yakut, Gökhan Tiryaki gibi sektörden profesyonellerin katılımı ile sektörle doğrudan iletişime geçmenin ayrıcalığını yaşayabilecekler.

 

İstanbul Medya Akademisi, ulusal gelişim stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak, Türk film endüstrisi ve medya iş gücünün gelişimi ve büyümesi hedefini desteklemek için yaratıcı işbirlikleri kurarak gelişimine devam ediyor.

 

İstanbul Medya Akademisi’ nin, öğrencilerin taleplerini dile getirebilecekleri, amaçlarını gerçekleştirebilecekleri, hedeflerini güçlendirebilecekleri uygun programlara başvurular için son katılım tarihi 25 Eylül olarak belirlendi.

 

Kaynak: Yeni Şafak