Kamera Önü Oyunculuk

Öğrenciler, ilk 4 hafta alınan temel oyunculuk eğitiminin ardından, kamera önü oyunculuk programı için hazır hale gelirler. Kamera önü oyunculuk eğitimi, yönetmenlik sınıfı öğrencilerinin çekeceği kısa film projeleriyle pratik edilir. Bu sayede oyunculuk sınıfı öğrencileri bir çok kısa film projesinde oynama fırsatı sahip olarak, daha büyük projelerde yer almadan önce eksiklerini ve artılarını algılama fırsatı yakalar.

  • Temel Oyunculuk İlkeleri
  • Diksiyon
  • Beden Dili
  • Dramaturji
  • Kamera Önü Oyunculuğu
  • Karakter Yaratmak
  • Metin Çözümleme
  • Yaratıcı Drama
  • Method Oyunculuğu
  • Tiyatro Oyunculuğu

Aliye USLU

1974 Doğumlu Aliye Uslu 2002 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Diksiyon, Spikerlik, kamera önü eğitimleri veren Uslu’nun mesleki deneyimine tiyatro’yla başlayıp, dublaj kamera önü oyunculukla devam etmiştir.

Detay

Cem KURTOĞLU

Cem Kurtoğlu,31 Temmuz 1959’da İstanbul’da doğdu.Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısıdır.Ankara Devlet Konservatuarı yüksek bölümü mezunudur. Muazzez Kurtoğlu ve Haluk Kurtoğlu’nun kendileri gibi oyuncu olan oğludur. Mezuniyetinin ardından bir süre Ankara Devlet Tiyatrosu’nda, sonra da İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sanatçı kadrosunda görev yapmıştır.

Detay

Devrim YAKUT

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. DTCF Tiyatro Bölümü’nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına dek burada görev aldı. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi’nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı.

Detay

İrem ŞENTÜRK

1983 Ankara doğumlu İrem Şentürk Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun oldu. Marka Yönetimi masterını Milano’da bulunan Istituto Marangoni’de tamamladıktan sonra İstanbul Moda Akademisi’nde sürekli eğitimler koordinatörü olarak çalıştı. Sonrasında ise Film sektörüne geçiş yapmış, Kelebeğin Rüyası ve Galip Derviş gibi dizi ve filmlerde hem kamera önünde rol almış hem de arka planda çalışmalarına devam etmiştir.

Detay

Rıdvan ÇELEBİ

Kabataş erkek lisesini bitirdi.1970 de istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisine.konservatuarda 3 yıl okudu tiyatrodaki rollerinin yoğunluğu nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı.1970 de istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisine girdi.1976 da mezun oldum.konservatuarda 3 yıl okudu ve ayrıldı.

Detay

Kamera Önü Oyunculuk - Taksim Şubesi

3 ay - 72 saat

Cumartesi: 10:00-13:00

Pazar: 10:00-13:00