İstanbul Medya Akademisi ve Nyfa Arasında İş Birliği

İstanbul Medya Akademisi ve Nyfa Arasında İş Birliği

 

New York Film Akademisi’nce (NYFA), kendi program ve eğitmenleriyle İstanbul Medya Akademisi bünyesinde sinema odaklı birçok eğitim programının organize edileceği bildirildi.

 

İstanbul Medya Akademisi’nden yapılan yazılı açıklamada, akademinin medya konusunda teknik ve kreatif eğitimler düzenleyerek hem bu alanları öğrencilere tanıtan hem de sunduğu geniş uygulama fırsatlarıyla mesleki tecrübe edinmelerini sağlayan sinema, televizyon, medya ve oyunculuk odaklı bir eğitim kurumu olduğu belirtildi.

 

Bir yapım evi olan İstanbul Medya Akademisi’nin, bu üretim süreçlerine öğrencilerini dahil ederek geleceğin seçkin medyacılarını yetiştirmeyi hedeflediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

“İstanbul Medya Akademisi, ulusal gelişim stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak, Türk film endüstrisi ve medya iş gücünün gelişimi ve büyümesi hedefini desteklemek için yaratıcı işbirlikleri kurarak gelişimine devam etmektedir. Steven Spielberg, Kevin Spacey gibi isimleri ağırlayan dünyaca ünlü New York Film Academy tüm içerik ve eğitmenlerini bu yıl itibariyle İstanbul Medya Akademisi’ne taşıyarak film eğitim sektörü için büyük bir iş birliğine imza atıyor. NYFA’nın kendi program ve eğitmenleriyle İstanbul Medya Akademisi bünyesinde sinema odaklı birçok eğitim programı organize edilecek.” – İstanbul

 

Kaynak : Haberler.com