Fuat KOZLUKLU
Tv Haberciliği

Gazeteciliğe 1982 yılında Malatya’da yerel günlük Görüş gazetesinde başladı. Meslek yaşamına 1983 yılından itibaren İstanbul’daCumhuriyet Gazetesi’nde devam etti. 1985 yılında Sabah gazetesinin kuruluşunda muhabir kadrosunda yer aldı. 1989 yılında Cumhuriyet gazetesine döndü. Türkiye’de çalıştığı dönemde uluslararası haber ajansları için foto muhabirliği de yaptı
1990 yılında yabancı televizyon kanalları için Türkiye ve Ortadoğu’daki gelişmeleri takip eden Bağımsız Basın Ajansı‘nda (BBA) kamera asistanı olarak televizyon dünyasındaki çalışmalarına başladı ve Körfez Savaşı’yla ilgili haberleri Irak’ın kuzeyinden yayınladı. Savaştan sonra Saddam Hüseyin yönetimine karşı ayaklanan Kürtlerin isyanını kameraman olarak kaydetti. Kürtlerin başarısızlığıyla sonuçlanan ayaklanmanın ardından yaklaşık yarım milyon kişi kaçarak Türkiye’ye sığınmış, bu kaçışı kamerasıyla yayınlanmasını sağlayan Dünya’nın sayılı gazetecilerinden biri olmuştur.
1991 yılı sonbaharıyla 2006 yılları arasında ABD’nin başkenti Washington D.C.’da gazeteci olarak çalışıp Cumhuriyet Gazetesi’nin yanı sıra TRT, Star TV, NTV, TV8 ve Power FM’in temsilciliğini yaptı.
2002-2005 yılları arasında Amerika’nın Sesi Radyo ve Televizyonu Türkçe (VoA) servisinde Washington’da muhabir, sunucu ve editör olarak çalıştı.
2006 yılında Türkiye’ye dönen Kozluklu, 2007’de yeni kurulan haber kanalı 24’te başından Haziran 2008’e kadar gece kuşağı sunuculuğunu “Moderatör Gece” programında yaptı.
2008 yılı Haziran ayında Türkiye’nin dört büyük televizyon kanalından biri olan atv’de haber sunucusu olarak çalışmaya başladı. Temmuz ayının ikinci haftasından itibaren de atvana haber sunucusu oldu.
Meslek hayatında Afganistan, Bosna-Hersek, Ermenistan, Etiyopya, Irak, İran, Kosova, Pakistan’ın da aralarında bulunduğu Dünya’nın onlarca ülkesinden darbeler, savaşlar, göçler, depremler, çok sayıda uluslararası anlaşma gibi tarihî olayların röportajlarını yaptı.
Birçok meslek örgütü tarafından yılın başarılı habercisi ve sunucusu olarak ödüllendirildi.