Büşra SANAY
Program Sunuculuğu ve Spikerlik

1986, İstanbul doğumlu. 2003 yılında İstanbul 50. Yıl İnsa Lisesi’ni bitirdi. Ardından 2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı.
Üniversiteyi kazandığı ilk yıl üniversitenin bünyesinde bulunan ve yerel yayın yapan ÜNTV’de sinema programı hazırlayıp sundu ve ikinci yılında en heyecan aldığı iş olan muhabirlik hayatına başladı. Kısa bir süre sonra da sabah muhabirlik yapıp akşam derslerine gitti ve geceleri de bülteni sunup günü kapattı. 2008’de CNN TÜRK ve 2009 yılında da Cumhuriyet Gazetesi’nde staj yaptı. Haftasonu anahaber ve gündüz programı yapmaktadır.
Haberin içinde bulunmanınsa nefes alıp vermesinde büyük önemi olduğunu söylüyor. Fotoğraf çekmek ve yazı yazmak büyük tutkularıdır. Tabi tiyatro izlemek de zevkaldıklarındandır. Türkiye’nin geçmişinde yaşananları araştırmak okumak merakları arasındadır. Bu arada parapsikoloji ile ilgilenir, tam bir Zülfü Livaneli hayranı ve Ankara aşığıdır. Dünyayı gezmek ve değişik konularla ilgili gözlemlerini bir kitapta toplamak istiyor.