BAŞKANIMIZ OGÜN ŞANLIER’DEN SİZLERE BİR MESAJ VAR!

Değerli öğrencilerimiz ve mezunlarımız,

İstanbul Medya Akademisi olarak yeni bir eğitim dönemine, güçlü ve iddialı bir akademik kadro ve güncel eğitim içerikleriyle girmeye hazırlanıyoruz. Yeni öğrencilerimizle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyor ve değerli mezunlarımız için kariyer odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bugüne kadar İstanbul Medya Akademisi olarak düzenlediğimiz eğitimler ve programlarda, New York Film Akademisi kurslarında ve Uluslararası Öğrenci Akademilerindeki çeşitli Medya Seminerleri ile yaklaşık iki yıl içerisinde toplamda 450 öğrenciyi mezun etmiş bulunup, 210 öğrencimizi farklı iş ve deneyim fırsatlarıyla tanıştırmış bulunmaktayız. Birçok mezunumuzun medya sektörüyle tanışmasına aracılık etmenin yanısıra medya üretim süreçlerine öğrencileri de dahil etmeyi bir ilke olarak görmekteyiz. Yalnızca geleceğin seçkin medya mensuplarını yetiştirme hedefiyle yetinmeyip Türkiye’nin medya-iletişim ve sinema bağlamında sektörel eksiklerini de göz önünde bulunduran bir eğitim politikası sürdürmekteyiz.

Yeni tanışacağımız arkadaşlarımızı öncelikle selamlayarak, İstanbul Medya Akademisi’nin sizlerle büyüyerek, sizleri yetiştirerek ülkemizde temiz bir medya oluşumunu sağlamak adına beraber çalışacağımızı vurgulamak isteriz.

Gerek eğitmen kadromuz, gerekse Eğitim departmanımız, sizlerin memnuniyeti ve başarısı için ellerinden geleni yapmaya büyük bir heyecanla devam edecektir. Eğitimlerimiz Türkiye’de medya sektöründe eksik olan uygulama alanlarının yetersizliğini azaltmak ve her bir öğrencimizin deneyimli isimlerle pratik yapması üzerine kurulmuştur. Takımımız yurtdışındaki örnek alınabilecek uygulamalar ve müfredatlar ile sizleri evrensel eğitimlerle buluşturmaktadır. Aynı zamanda, Türkiye’de eksikliğini hissettiğimiz medya, sinema ve iletişim özelinde bir kültür, bilinç ve eğitim düzeyinde “Akademi” vizyonu oluşturacak eğitimler ve projeler üretmek öncelikli hedefimizdir.

10 Ekim 2015’te başlayacak olan kurslarımızda tanışacağımız her bir öğrencinin yeteneğini ve becerisini en iyi şekilde değerlendireceğimiz ve beraberce yürüyeceğimiz bu yolda fark yaratacağımızı biliyoruz. Şimdiden sizleri sevgiyle selamlıyor, kurumumuza getireceğiniz her renkle beraber güzellikler inşa edeceğimizin haberini veriyoruz!

İSTANBUL MEDYA AKADEMİSİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
OGÜN ŞANLIER